نَفَس اطلاعات استفاده اپلیکیشن کانادا

نَفَس: اطلاعات استفاده اپلیکیشن کانادا رایگان دوربین آمریکا شناسایی همراه وبگردی بلندگو

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی ثبات به بازار ارز باز می‌گردد, سفته‎بازان ارزی شناسایی شدند ، سیف

رئیس‌کل بانک مرکزی با تاکید بر اینکه ثبات به بازار ارز برمی‌گردد، گفت: سفته بازان و سوداگران این بازار شناسایی شده است اند. 

ثبات به بازار ارز باز می‌گردد, سفته‎بازان ارزی شناسایی شدند ، سیف

سیف ؛ ثبات به بازار ارز باز می گردد/سفته‎بازان ارزی شناسایی شدند

عبارات مهم : بازار

رئیس کل بانک مرکزی با تاکید بر اینکه ثبات به بازار ارز برمی گردد، گفت: سفته بازان و سوداگران این بازار شناسایی شده است اند.

به گزارش مهر به نقل از بانک مرکزی، ولی الله سیف در جلسه هماهنگی شبکه بانکی جهت مدیریت بازار ارز با اشاره به روند اتفاقات بازار ارز در سال های گذشته عنوان کرد: بررسی ها نشان می دهد که با توجه به تسویه حساب های بین المللی در آخر سال میلادی همواره در وقت مشابه با نواساناتی در بازار ارز مواجه بوده ایم ولی در امسال علاوه بر مسایل اقتصادی تاثیرگذار در بازار ارز به علت مباحث سیاسی بین المللی و همچنین حضور سوداگران و سفته بازان در بازار ارز، دامنه نوسانات و التهابات بازار ارز بیش از آینده نگری ها بوده و این امر نگرانی هایی جهت جامعه به وجود آورد که نهایتاً بانک مرکزی با همراهی شبکه بانکی تصمیماتی جهت بازگشت ثبات به بازر ارز اتخاذ کرده است.

رئیس کل بانک مرکزی با تشریح هماهنگی و انسجام قوا جهت بازگرداندن ثبات به بازار ارز گفت: با همکاری و هماهنگی بین قوه قضائیه، نیروی انتظامی، شرکت امور مالیاتی و سایر دستگاه های ذیربط نسبت به شناسایی سفته بازان و سوداگران بازار ارز کارها جدی انجام شد و بخش آثار التهابی از سوی سوداگران متوقف شده است است و به هیچ وجه در آینده اجازه شکل گیری مجدد اینگونه فعالیت ها داده نخواهد شد.

ثبات به بازار ارز باز می‌گردد, سفته‎بازان ارزی شناسایی شدند ، سیف

وی راجع به کارها اقتصادی انجام شده است جهت کنترل التهابات بازار ارز و برطرف نگرانی های جامعه در خصوص حفظ ارزش دارایی های خود نیز افزود: از تمام امکانات جهت برون رفت از اوضاع موجود و برگرداندن آرامش به بازار و حفظ و استمرار دستاوردهای حاصله استفاده می کنیم و در این راستا جهت ایجاد اطمینان در فعالان بازار درخصوص توانمندی مجموعه اقتصاد کشور نسبت به ایجاد آرامش و تامین ارز خارجی مورد نیاز، سه اقدام به وسیله شبکه بانکی مشمول بر انتشار اوراق گواهی سپرده با قیمت سود ۲۰ درصد، انتشار اوراق گواهی سپرده مبتنی بر ارز با قیمت سود ۴ و ۴.۵ درصد و طرح پیش فروش سکه بهار آزادی از طریق شعب منتخب بانک ملی انجام می شود.

رئیس شورای پول و اعتبار در تشریح اوراق گواهی سپرده با قیمت سود ۲۰ درصد گفت: شبکه بانکی کشور اجازه دارد از تاریخ ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ به مدت دو هفته نسبت به انتشار گواهی سپرده ریالی با قیمت ۲۰ درصد اقدام کند. اوراق مزبور با سررسید یک سال منتشر خواهند شد و قیمت بازخرید قبل از موعد آن ۱۴ درصد خواهد بود.

رئیس‌کل بانک مرکزی با تاکید بر اینکه ثبات به بازار ارز برمی‌گردد، گفت: سفته بازان و سوداگران این بازار شناسایی شده است اند. 

وی همچنین در تشریح انتشار اوراق گواهی مبتنی بر ارز عنوان کرد: در این اقدام شبکه بانکی کشور گواهی سپرده ریالی ارز بنیان با سررسیدهای یک و دوساله منتشر می کند. قیمت ریال مورد محاسبه در وقت افتتاح گواهی سپرده میانگین یک ماه قبل سامانه سنا خواهد بود و قیمت سود جهت سررسیدهای یاد شده است به ترتیب ۴ و ۴.۵ درصد خواهد بود و در سررسید، ارز یا معادل ریالی آن به قیمت میانگین یک هفته قبل سامانه سنا به دارنده اوراق پرداخت خواهد شد. در صورت بازخرید این اوراق قبل از سررسید، سود سپرده کوتاه مدت ریالی (۱۰ درصد) به دارنده اوراق پرداخت خواهد شد.

سیف در خصوص پیش فروش سکه بهارآزادی تصریح کرد: بانک مرکزی نسبت به پیش فروش شش ماهه سکه بهار آزادی به قیمت ۱۴ میلیون ریال و پیش فروش یک ساله سکه بهار آزادی با قیمت ۱۳ میلیون ریال از طریق شعب منتخب بانک ملی اقدام خواهد کرد.

رئیس کل بانک مرکزی با اعلام خبر شروع به کار سامانه جدیدی ارزی از روز شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ گفت: سامانه تازه ارزی از روز شنبه به صورت آزمایشی شروع به کار خواهد کرد. با استفاده از این سامانه خریداران و فروشندگان ارز متناسب با نیازهای خود نسبت به انجام عملیات ارزی در محیط الکترونیک اقدام می کنند. همچنین به تدریج صرافی ها و سایر بازیگران بازار ارز به این سامانه متصل خواهند شد. این سامانه امکان کنترل و مدیریت بازار ارز جهت سیاستگذار و امکان فعالیت براق را جهت متقاضیان ارز فراهم می کند.

ثبات به بازار ارز باز می‌گردد, سفته‎بازان ارزی شناسایی شدند ، سیف

واژه های کلیدی: بازار | مرکزی | سود سپرده | بانک مرکزی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz